העלאת רישיון שיפוצים בענף 131 א/ק לסיווג 131 א1- איך עושים את זה?

העלאת רישיון שיפוצים בענף 131 א/ק לסיווג 131 א1

הרפורמה בענף השיפוצים

בעקבות הרפורמה שנעשתה בשנת 2018 אצל רשם קבלנים, הרבה מאוד שיפוצניקים הפכו להיות בעלי רישיון שיפוצים 131 א/ק כלומר להיות עם רישיון בשיפוצים המאפשר לשיפוצניקים להתעסק בשיפוצים עד לסכום של כ-360 אלף ₪ עבור כל פרויקט שהם מבצעים.

למעשה עד למועד הרפורמה בשנת 2018 היה מאוד קשה לשיפוצניקים ולעיתים בלתי אפשרי לקבל רישיון בענף השיפוצים מה שגרם להם לעבוד בניגוד לחוק ולא להיות זכאי לכל ההטבות שיש לקבלן שיש לו רישיון וכעת המצב הוא שונה וקבלנים רבים שעומדים בקריטריונים יכולים להוציא רישיון בענף השיפוצים 131 א/ק.

אלא שלאחר קבלת הרישיון בענף השיפוצים 131 א/ק התברר להרבה מאוד שיפוצניקים שההיקף הכספי של העבודה שהם יכולים לבצע קרי עד 360 אלף ₪ למעשה היקף נמוך מאוד שלעיתים מגביל אותם לקבל עבודות בסכומים גבוהים יותר וכך להתקדם בעבודתם .

העלאת סיווג בענף השיפוצים

לכן השאלה היא איך אותם שיפוצניקים יכולים להעלות את הסיווג שלהם לסיווג גבוה יותר וכך למעשה להתקדם ברמת העבודות שלהם ולבצע שיפוצים בסכומים גבוהים יותר.

מסתבר שהתקנות של רישום קבלן שיפוצים מאשר לקבלנים להעלות את הסיווג שלהם מסיווג 131 א/ק לסיווג של 131 א/1 שאז סיווג זה מקנה לשיפוצניקים לבצע עבודות שיפוץ בהיקף כספי של 1.6 מיליון ₪. אין ספק שמדובר ברישיון שמעניק לשיפוצניקים שיש להם רישיון שיפוצים 131 א/ק את האפשרות לעבוד בהיקפים כספיים גבוהים הרבה יותר מה שמאפשר להם להתקדם .

אז איך מגדילים את הסיווג בענף השיפוצים?

בניגוד להגדלת סיווג בענפים אחרים, להגדלת הסיווג בענף השיפוצים 131 א/ק יש תנאים אחרים לחלוטין שעל הקבלן לעמוד בהם . במאמר זה אני אפרט את חלק מהתנאים העיקריים כדי להעלות לסיווג 131 א/1 .

התנאי הראשון הוא שבמשך 3 השנים האחרונות שיש את הרישיון בוצעו 3 עבדות שיפוצים בסכום כספי מסוים בהתאם לתקנות.

התנאי השני ששלושת עבודות השיפוצים בוצעו בהיקף כספי שהוא מעל 252 אלף ₪ בתוספת מע"מ שמהווה 70 אחוז מההיקף הכספי שמותר על פי הרישיון היינו 360 אלף.

כמובן שאין להציג עבודות שיפוצים שהם מעל סכום המותר על פי הרישיון כלומר מעל לסך של 360 אלף ₪ שאז זה אומר שהקבלן עבר על החוק בכך שהוא ביצוע עבודות שיפוצים מעל המותר לו ואז רשם הקבלנים לא יאשר את הגדלת הרישיון .

ברגע שרשם הקבלנים אישר את הגדלת הרישיון לסיווג 131 א/1 זה אומר שמעתה יכול השיפוצניק להגדיל כל שנה את הסיווג שלו עד שהוא מגיע לסיווג בענף השיפוצים שהוא אינו מוגבל מבחינה כספית שזה סיווג 131 א5.

כמובן שקודם כל על השיפוצניק להעלות את הסיווג שלו ל 131 א1 ואחר 131 א2 וכן הלאה עד שהוא מגיע לסיווג של 131 א5 . כאשר בין כל העלאת סיווג יש להמתין לפחות שנה .

סיכום העלאת סיווג בענף השיפוצים

אם כן, הרפורמה שנעשה בשנת 2018 מצד אחד גרמה לכך ששיפוצניקים רבים יוכלו לקבל רישיון בענף השיפוצים 131 א/ק ומצד שני רישיון זה יכול להוביל אותם לכך שבמהלך השנים הם יוכלו להגיע לרישיון 131 א5 המקנה להם לעבוד בעבודות שיפוצים בהיקף בלתי מוגבל

רישיון בענף השיפוצים 131
העלאת סיווג 131

צרו קשר עם עו"ד תומר סופר

יש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים או גיוס עובדים פלסטינים אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדינו בטלפון 077-4564770.

אתם מוזמנים כמובן להיכנס לדף הפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב וליהנות מחומרים שיעזרו לכם בהתנהלות מול רשם הקבלנים או מדור התשלום לגיוס עובדים מהשטחים.

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם