דיני עבודה התחום ההכרחי עבור קבלנים שרוצים להצליח

דיני עבודה עבור קבלנים

דיני עבודה

תחום דיני העבודה בישראל הוא תחום מורכב מאוד המחיר הרבה מאוד חובות והתחייבויות של הקבלן המעסיק כלפי העובדים שלו.

לא פעם מגיעים אלי קבלנים לאחר שהם מקבלים תביעות מהעובדים שלהם בסכומים עצומים ולא מבינים מדוע הם קיבלו תביעה בבית הדין לעבודה.

תביעות בדיני עבודה יכולים לגרום נזקים כבדים לקבלן

למותר לציין כי כל תביעה של עובד בסכומים גבוהים של עשרות ולעיתים גם מאות אלפי שקלים עלולים לגרום לעסק לחוסר יציבות שלא לדבר על כך שהקבלן צריך להשקיע זמן רב ולשלם לעורכי הדין כדי לנהל את התביעה בצורה מקצועית.

התנהלות נכונה מבחינת דיני עבודה יכולה לחסוך לקבלן הרבה מאוד זמן, כסף ומאמצים באופן ההתנהלות שלו עם עובדיו.

קבלנים/מעסיקים רבים לא מודעים לכך שיש חובות רבות של המעסיק כלפיו עובדיו, למשל תשלום על שעות נוספות, פנסיה, הבראה, נסיעות וכדומה שאם לא משלמים אותם או מתעלמים מהם הם עלולים לגרום לכך שתוגש תביעה גדולה כנגד הקבלן.

הקבלן/מעסיק צריך להבין שגם לא ניתן לפטר את העובד איך שהוא רוצה אלא יש דרך איך לעשות זאת בצורה נכונה כדי לא להיגרר לתביעה של פיטורין שלא כדין וללא שימוע.

תפקידו של עורך הדין המומחה בתחום דיני עבודה

לכן ייעוץ של עורך דין מומחה בדיני עבודה בשלב של העסקת העובדים יכול למנוע הרבה צרות בעתיד, גם במקרה של גיוס עובדים מהשטחים.

חלק מתפקידיו של עורך הדין הוא להכין את חוזי העבודה עם העובדים כדי שאותם חוזים ישמרו על המעסיק מפני תביעות מיותרות של עובדים.

עורך הדין גם יבדוק את תלושי המשכורת כדי לראות שהם עומדים בתקן של החוק ואין איתם בעיה שעלולים לגרור תביעות מיותרות.

גם כאשר מוגשת תביעה על ידי העובד, תפקידו של עורך הדין הוא לנהל את המו"מ כדי להגיע לפשרה טובה כלפי המעסיק או במקרה הצורך לנהל את התביעה בבית המשפט עם כמה שפחות נזקים למעסיק.

בכלל עורך הדין צריך להיות תמיד זמין לקבלן בכל שאלה שיש לו, ומניסיוני כמעט לא עובדים ימים שאין בהם איזה שהן בעיות שעולות למעסיק בתחום דיני עבודה עם העובדים שלו. מעסיק שמרבה להתייעץ עם עורך הדין שלו שמומחה בתחום דיני עבודה יכול לחסוך לעצמו בעיות רבות בעתיד.

חשוב לדעת שתחום יחסי העבודה בישראל עבר שיניים רבים בשנים האחרונות. חקיקה רבה נועדה לשפר את הכוח של העובדים והזכויות שלהם, וכתוצאה מכך הביאה את הקבלנים לכדי הבנה שיש לדעת ולהקפיד על קיום חוקי העבודה ובמידה וקבלן אינו שומר כראוי על זכויות עובדיו הוא עלול לקבל תביעות בסכומים גבוהים ואף קבלת הטלת עיצומים כספיים ובהגשת כתב אישום כנגדו.

בתי הדין לעבודה מלאים בתביעות של עובדים כנגד מעסיקים וללא ספק העסקה של עורך דין מומחה בתחום דיני עבודה אינה מותרות ויכולה לחסוך לקבלן תביעות רבות של עובדים ולהקטין את הנזקים של תביעות שכבר הוגשו על ידי העובדים נגד הקבלן לבית הדין לעבודה.

תמיד עדיף שהקבלן יתעסק בתחום הבנייה וייתן לעורכי הדין שלו להתעסק בדיני העבודה.

דיני עבודה
עורך הדין מומחה בתחום דיני עבודה

צרו קשר

במידה ויש לכם שאלות בנשוא של דיני עבודה או בתחום של רישום קבלנים והעלאת סיווג לקבלנים אתם מוזמנים להשאיר לנו הודעה ונחזור אליכם או ליצור איתנו קשר בטלפון 077-4564-770 ונציג משרדנו יעזור לכם.

אתם גם מוזמנים להיכנס לפורום שלנו בתחום של רישום קבלנים ולשאול שאלות ולקבל תשובות מקצועיות מעורך דין תומר סופר.

 

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם