העלאת סיווג קבלני

העלאת סיווג קבלני

חמש דרגות לסיווג קבלנים

כל נושא רישום קבלנים הוא נושא מתפתח וקבלן אשר מתחיל בסיווג נמוך יכול במהלך השנים לטפס לסיווג גבוה יותר.

קיימות 5 דרגות להעלאת סיווג קבלני הרשומים בענף מסוים, כאשר סיווג מס' 1 הוא הנמוך ביותר ומעניק לקבלן את ההיתר להיקף כספי מצומצם מאוד ואילו סיווג מס' 5 הוא הגבוה ביותר ומעניק לקבלן לפעול בהיקף כספי שאינו מוגבל.

מכאן שכל קבלן מקבל פרויקטים בסדר גודל כספי התואם את ניסיונו בתחום הקבלנות. קבלן אשר מבצע פרויקט שהוא מעבר לגודל הכספי שכתוב לו ברישיון למעשה עובר על החוק והוא צפוי לעונשים וסנקציות מרשם החברות על כך. 

במידה וקבלן ירצה להגדיל את ההיקף הכספי ואת הסיווג שלו יהיה עליו להגיע לניצול כמעט מלא של ההיקף הכספי הנוכחי שלו באמצעות העלאת סיווג קבלני.

כדי שקבלן יקבל העלאת סיווג קבלני הוא יצטרך להמתין שנה אחת לפחות וגם במהלך תקופה זו הוא יעשה פרויקט שמהווה 70 אחוזים מההיקף שנקצב לו ברישיון קבלן שלו.

יש עוד מספר תנאים ודרכים נוספים להעלות את הרישיון אולם זו דרך המלך.

ניתן להגדיל את הסיווג של הקבלן אחת לשנה, וניתן לקפוץ דרגת סיווג אחת בכל פעם. במקרים מיוחדים ניתן יהיה להגיש בקשה חריגה כדי לקפוץ 2 דרגות, אולם יהיה צורך בתנאים מיוחדים ובתוספת ערבות.

העלאת סיווג קבלני – ענפים ראשיים ומשניים

רשם הקבלנים מעניק בפני הקבלנים אפשרות לקבל רישיונות בענפים ראשיים ובענפים משניים. הענפים הראשיים הם למשל ענף הבנייה ( ענף 100) או ענף הפיתוח התשתיות והכבישים (ענף 200) ובתוך ענפים ראשיים אלו יש גם ענפים משניים כגון ענף השיפוצים (ענף 131) או ענף החשמל (ענף 160).

בכל אחד מענפים אלו ניתן לקבל העלאת סיווג קבלני מהסיווג 1 עד הסיווג חמש. לדוגמה אם קבלן קיבל רישיון שיפוצים 131 א1 אז הוא יכול להעלות את הסיווג שלו ל131א2 וכן עד 131 א5 .

אך קבלן שיש לו רישיון שיפוצים 131 א1 אינו יכול להגדיל את הרישיון שלו לענף ראשי 100 ( תחום הבנייה ) גם אם מצליח להעלות את הסיווג שלו 131 א5 שזה היקף בלתי מוגבל בתחום השיפוצים.

העלאת סיווג קבלני לקבלן שיפוצים 131 א0

רישיון חדש שניכנס לאחרונה הנו רישיון שיפוצים 131 א0 שמעניק לקבלן לעשות עבודות שיפוצים עד כ 352,000 ש"ח . קבלן שיש לו את הרישיון הזה יכול להעלות את הסיווג שלו לענף 131 א1 שיכול להגיע עד סכום של כ- 1.6 מיליון ש"ח.

התנאי להעלאת סיווג קבלני זה שבמהלך השלוש השנים האחרונות אותו קבלן ביצוע לפחות 3 פרויקטים של שיפוצים שההיקף שלהם הוא לפחות 70 אחוז מהסכום שאפשר לו על פי הרישיון כלומר מסכום של 352,000 ש"ח .

ברור לכל שכל קבלן יש לו אינטרס להעלות בכל העת את הסיווג שלו גם כדי לבצע עבודות גדולות יותר ולהגיע ליותר מכרזים וגם כי הרישיון שלו שווה הרבה יותר כי הוא בעל סיווג גבוה מאוד.

חשוב לדעת איך מעלים את הסיווג בצורה מקצועית כדי שרשם הקבלנים לא יפסול לנו את הסיווג . למשל כאשר הקבלן מבצע עבודות בנייה מעבר להיקף שלו הוא למעשה עובר על החוק ולכן כאשר הוא מ בקש להעלות את הסיווג שלו צריך לשים לב לכך שאחרת רשם הקבלנים לא יעלה לו את הסיווג וחבל.

לטבלת העלאת סיווג קבלני אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא.

בטבלה זו ניתן לראות בבירור את כל המספרים של העלאות הסיווג וכיצד להגיש את הבקשות הנ"ל לרשם הקבלנים כדי להיות רשומים בפנקס הקבלנים בסיווג גבוה יותר.

העלאת סיווג קבלני תומר סופר
העלאת סיווג קבלני תומר סופר

צרו קשר

יש לכם שאלה בנושא רישום קבלנים או העלאת סיווג קבלני תומר סופר הוא הפתרון המושלם עבורכם אתם מוזמנים לשלוח לנו הודעה או להתקשר לטלפון מספר 077-4564-770 ונציג משרדינו ייצור אתכם קשר.

את גם מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלנו ולהתעדכן בעדכונים חדשים מרשם הקבלנים או מאמרים מקצועיים בתחום רישום קבלנים והעלאת סיווג לקבלנים.

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם