תנאים להוצאת רישיון בענף ראשי כגון 100 ג1

תנאים להוצאת רישיון בענף ראשי כגון 100 ג1

הקדמה

הרבה מאוד מהנדסים, הנדסאים ומנהלי עבודה מעוניינים להגיש בקשה לרשם הקבלנים כדי לקבל רישיון 100 ג1 או 200 ג1 או כל רישיון אחר שמציע רשם הקבלנים בענף ראשי.

כמעט כל יום אני מקבל מקבל שיחות טלפון אשר שואלים אותי מה הקריטריונים לקבל את הרישיון בענף ראשי כמו למשל 100 ג1 והאם כל מהנדס הנדסאי או מנהל עבודה יכול להוציא אותם.

אז ברור שבמהלך השנים יש החמרות רבות מצד רשם הקבלנים אבל חשוד שתדעו כי לרשם הקבלנים יש תנאי סף בסיסיים כדי להוציא רישיון בענף ראשי 100 ג1.

כמובן שיש הרבה מאוד קריטריונים ולמעשה מדובר בבקשה מאוד מורכבת שצריך עורך דין מומחה כדי להגישה בצורה מקצועית כדי להשיג תוצאות.

יחד עם זאת במאמר זה אני רוצה לספר לכם על התנאים הבסיסיים שעל מהנדס הנדסאי או מנהל עבודה לעמוד בהם כדי להגיש את הבקשה לרשם הקבלנים.

פירוט תנאים להוצאת רישיון בענף ראשי כגון 100 ג1

1. תנאי ראשון

התנאי הראשון לעצם הגשת הבקשה בענף ראשי 100 ג1 הוא להיות מהנדס או הנדסאי או מנהל עבודה.

המהנדס או ההנדסאי צריכים להיות בתחום הבנייה אם הם רוצים להגיש את הבקשה בענף 100 ג1 שהוא ענף ראשי בתחום הבנייה . כמו כן על מנהל העבודה להיות רשום במשרד העבודה באתרים.

2. תנאי שני

בתנאי זה אנחנו מדברים על משך הזמן שצריך להיות למהנדס/הנדסאי/ מנהל העבודה כדי להגיש את הבקשה לרשם הקבלנים.

משך הזמן אצל מהנדס הוא 2 שנים מתוך 5 השנים האחרונות, משך הזמן אצל הנדסאי הוא 4 שנים מתוך 8 השנים האחרונות ומשך הזמן של מנהל העבודה הוא 6 שנים מתוך 12 השנים האחרונות.

שמתם לב שככל שיש יותר ניסיון לימודי אז יש צורך בפחות זמן של ניסיון למשל מהנדס צריך רק שנתיים ניסיון כי הוא למד 4 שנים ואילו מנהל עבודה שלמד קורס של מספר חודשים צריך ניסיון של 6 שנים.

3. תנאי שלישי

הניסיון של המהנדס או ההנדסאי או מנהל העבודה צריך להיות ניסיון ביצועי. כלומר צריך להיות לו ניסיון ביצוע בשטח באופן יומיומי ולא ניסיון בפיקוח או בניהול . כאשר יש ניסיון לא בביצוע רשם הקבלנים לא יקבל את הבקשה ולכן חייב להוכיח ניסיון בביצוע דווקא.

הוצאת רישיון 100 ג

4. תנאי רביעי

הניסיון הביצועי של המהנדס או ההנדסאי או מנהל העבודה צריך להיות עם קבלנים רשומים בלבד. זה יכול להיות כעצמאי או כשכיר או דרך חברה אחרת. אבל הניסיון צריך להיות עם קבלן רשום. אם הניסיון הוא עם חברה שאין לה קבלן רשום ניסיון זה אינו נחשב.

לסיכום

יש הרבה מאוד תנאים שמציב רשם הקבלנים להוצאת רשיון 100 ג, העיקריים שבהם פירטנו במאמר זה. חשוב מאוד לדעת איך להכין את הרישיון בצורה המקצועית ביותר באמצעות עורך דין שכן מדובר ברישיון בעל ערך שיכול להקנות לקבלן יתרונות רבים.

צור קשר

יש לכם שאלה בנושא רישום קבלנים או בנושא העלאת סיווג לקבלנים, היתרים לעובדים פלסטינים או כל ייצוג מול רשם קבלנים אתם מוזמנים לפנות למשרדו של עורך דין תומר סופר בטלפון 077-4564770.

אתם מוזמנים להיכנס לפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב או האינסטגרם או הלינקדין ולקרוא חומרים רלוונטיים.

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם