אלו קבלנים יכולים להגיש מכרזים ולקדם את העסק שלהם?

להגיש מכרזים ולקדם את העסק

הגשת מכרזים – הזדמנות עסקית של כל קבלן

זה לא סוד בשל התחרות העזה בתחום הבנייה והשיפוצים קבלנים רבים רוצים למצוא הזדמנויות עסקיות כדי לפתוח את העסק שלהם ולהביא אותו לידי רווחיות וצמיחה מתמדת ולצלוח את התחרות הקשה בשוק.

אחת הדרכים העיקריות שקבלנים יכולים לעשות כדי לקדם את העסק שלהם זה פנייה למכרזים שמציעים רשויות המדינה, עיריות, גופים ציבוריים וחברות גדולות כדי לקבל הצעה .

רשויות אלו פונות לציבור הקבלנים באמצעות מכרזים בתחום הבנייה כדי למצוא את הקבלן המתאים ביותר שיבצע עבורם את עבודות הבנייה.

הסיבה להליך של מכרזים היא שמצד אחד הרשות שהזמינה את המכרז רוצה לקבל את התמורה המקסימלית ככל שניתן מנותן העבודה היינו הקבלן, ומצד שני המזמין מעוניין לתת סיכוי שווה והוגן לכל קבלן לבצע את העבודה ובכך למנוע מצבים שבהם קבלנים מקבלים עבודות רק כי יש להם "קשרים" או פרוטקציה – דברים שעלולים ליצור שחיתות.

לאור זאת יכולים קבלנים רבים למצוא הזדמנויות עסקיות רווחיות על ידי פנייה למכרזים שמציעים גופים אלו.

איזה קבלן יכול להגיש מכרזים בהצלחה?

אלא שחשוב שנדע שלא כל קבלן יכול לגשת למכרז ולזכות בו. רק קבלן שיש לו רישיון מתאים שניתן על ידי רשם הקבלנים יכול לגשת למכרז ולהתחרות על פרויקטים שמציעים הגופים השונים.

אם למשל עירייה מוציאה מכרז שבו היא מבקשת מקבלנים לתת לה הצעה לביצוע עבודות שיפוצים בבית ספר אז אחד התנאים שתציב העירייה לקבלן זה שיהיה לו רישיון מתאים בתחום הבנייה.

מכאן שכל קבלן שרוצה להתמודד במכרזים צריך קודם כל להיות קבלן שיש לו רישיון והוא רשום בפנקס הקבלנים אחרת הוא לא יכול בכלל לגשת למכרז ולזכות בפרויקט- ומהלך זה יכול למנוע ממנו להשיג הזדמנויות עסקיות.

תהליך של רישום הקבלן בפנקס הקבלנים הוא תהליך ארוך ומורכב שכולל מילוי מדויק של מסמכים וטפסים רבים, עמידה בתנאים מחמירים של רשם הקבלנים והכנת תצהירים ובקשות בהתאם לדרישת רשם הקבלנים.

למי קבלן בונה לצורך הכנת בקשה לקבלן רשום?

לצורך הגשת הבקשה לרשם הקבלנים רצוי להיעזר בעורך דין שמומחה בתחום רישום הקבלנים שכן תחום רישום הקבלנים הינו תחום מיוחד במינו שדורש הבנה מעמיקה ולא כל עורך דין מבין את כל הדקויות והדרישות הקפדניות של רשם הקבלנים.

הבקשה שמגיש הקבלן צריכה לעבור את אישור הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים אשר מקיימת דיון בעניין הבקשה. בוועדה זו יושבים אנשי מקצוע והם מחליטים האם לאשר את הבקשה או לפסול אותה או לזמן את הקבלן לדיון בוועדה ולבחון את היכולות המקצועיות שלו.

חשוב מאוד שגם בדיון בוועדה זו יהיה הקבלן מיוצג על ידי עורך דין מומחה בתחום אשר יכין את הקבלן לדיון וכן ייצג אותו בצורה מקצועית במהלך הדיון .

חשוב מאוד לבחור עורך דין מומחה להגשת הבקשה שכן הוצאת הרישיון תשפיע באופן קריטי על המשך הקריירה והעתיד של הקבלן.  ללא ספק קבלן שהגיש בעצמו בקשה לרשם הקבלנים אך בגלל טעויות טכניות לא מצליח לקבל רישיון וכתוצאה מכך לא יוכל להגיש מכרזים יפסיד הזדמנויות עסקיות רבות להתפתח עבור העסק שלו.

איך קבלן יכול להגיש מכרזים בצורה נכונה ?

גם לאחר שהקבלן מקבל את הרישיון שלו מרשם הקבלנים חשוב מאוד למצוא חברה רצינית שמתמחה באיסוף מכרזים שיודעת גם להכווין את הקבלן וחושבת על האינטרס שלו ומסייעת לקבלן בתהליך המורכב של הגשת מכרזים .

כמו כן, בפעמים הראשונות חשוב מאוד שהקבלן גם יקבל ייעוץ מאיש מקצוע שיכוון אותו כיצד להגיש את הבקשה בצורה נכונה ואיך למלא את הטפסים על פי דרישות המכרז כדי שבקשתו לא תידחה מסיבות טכניות.

חשוב לציין כי אמנם המכרזים מפורסמים בעיתונים או באתרים באינטרנט אך כמעט ואין סיכוי שקבלנים יוכלו לעקוב אחרי כל המכרזים ולמצוא את המכרזים המתאימים ביותר עבורם. לכן כאשר יש חברה שיש לה את הניסיון לאסוף את המכרזים הרלוונטיים עבור קבלנים ולתת להם הכוונה מקצועית ללא ספק הדבר מסייע באופן משמעותי לקבלן  למצוא בקלות את המכרז שמתאים עבורו ולהתמודד בו הצלחה.

עורך דין תומר סופר מומחה ארצי ברישום קבלנים מאמין שהנוסחה להצלחה של כל קבלנים מתחילה בכך שהקבלנים יתמקדו בביצוע העבודות שלהם בצורה מקצועית וייתנו לעורך דין מומחה להגיש עבורם את הבקשה לקבלת הרישיון ולחברת WIZBIZ  למצוא להם את המכרז המתאים ולהכווין אותם בתהליך זה.

צרו קשר

יש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים והעלאת סיווג לקבלנים? יש לכם שאלות בנושא מכרזים? רוצים לשמוע על קנייה ומכירה של חברה קבלנים ? אתם מוזנים לפנות אלינו בטלפון 077-4564-770 ונשמח לעזור לכם.

אתן מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק ולערוץ היוטיוב שלנו ולהתעדכן בעדכונים חדשים .

מכרזים קבלן רשום
עורך דין תומר סופר- מכרזים עבור קבלן רשום

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם