כיצד קבלן יתכונן לוועדה המייעצת לרשם הקבלנים?

וועדה מייעצת לרשם הקבלנים

קבלנים רבים מגישים בקשות לרשם הקבלנים להירשם בפנקס הקבלנים. רשם הקבלנים מקבל את הבקשות הללו של הקבלנים ומעביר אותם לוועדה המייעצת שלו לצורך מתן החלטה. הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים עוברת על הבקשה והיא מחליטה לזמן או לא לזמן את הקבלן לוועדה בפניה. במידה והוועדה מחליטה לא לזמן את הקבלן אלא לדון בבקשה שלא בפניו היא יכולה לאשר או לסרב את הבקשה שלו להירשם בפנקס הקבלנים.

מדוע לא כדאי לקבלן להגיע לוועדה המייעצת לרשם הקבלנים ללא עורך דין מומחה

במאמר זה אני רוצה לדבר על מצב שכיח שבו הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים אינה בטוחה האם לאשר או לדחות את הבקשה של הקבלן. לכן היא מזמינה את הקבלן להגיע אליה לדיון לצורך התרשמות. בדיון זה הקבלן מגיע לדיון בוועדה ונשאל שאלות רבות על הבקשה שהגיש ועל הניסיון שלו.

מניסיוני, הרבה מאוד קבלנים שמגיע להם לקבל רישיון קבלן רשום מגיעים לדיון בוועדה הזו כאשר הם לחוצים מאוד ומתרגשים ולכן הם לא נמצאים בשיא שלהם במהלך הדיון בוועדה. מה עוד שפעמים רבות הוועדה שואלת את הקבלן שאלות שאינם מובנות לא או שאלות שאלות שאינם הוגנות.

עורך דין מטעם רשם הקבלנים רושם את הפרוטוקול של הדיון ולכן ישנם מצבים שבהם הקבלן לא שם לב וכתוצאה מכך נרשמים בפרוטוקול עובדות ונתונים שאינם מדויקים שיכולים להזיק לקבלן .

לכן אני ממליץ ככל שניתן להגיע עם עורך דין לדיון מומחה בפני הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים.

הסיבות לייצוג עורך דין בפני הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים

הסיבה הראשונה והעיקרית היא שעורך דין שמגיע לוועדה המייעצת מצד אחד הוא מעניק ביטחון עצום בקבלן וכתוצאה מכך הקבלן גם עונה תשובות בטוחות ומדויקות יותר.

כמו כן, כאשר עורך דין מגיע עם קבלן לוועדה המייעצת לרשם קבלנים אזי חברי הוועדה מניחים שמדובר בקבלן רציני שמאמין שמגיע לו הרישיון קבלן ולכן הוא מביא עורך דין לדיון בוועדה כדי להילחם על הרישיון שמגיע לו.

סיבה נוספת היא, שבהרבה מאוד מקרים חברי הוועדה שואלים את הקבלן שאלות מורכבות ומסורבלות ואז הקבלן מתבלבל ועונה תשובות לא נכונות. לכן כאשר יש עורך דין שיכול להסביר לקבלן את השאלה המורכבת ולתת לו עוד כמה שניות לחשוב על התשובה אז אין ספק שזה יכול לעזור.

כמו כן, ישנם מקרים שחברי הוועדה שואלים את הקבלן שאלה שאינה הוגנת או שאלה מכשילה ותפקידו של עורך הדין היא להודיע לחברי הוועדה שהשאלה לא במקום .

יתרה מזאת, תפקידו של עורך הדין לוודא שכל מה שאומר הקבלן נאמר בצורה מדויקת בפרוטוקול של הוועדה. הרבה מאוד פעמים הפרוטוקול אינו משקף את מה שאמר הקבלן ולכן הוועדה יכולה בהמשך להסתמך על הפרוטוקול הזה ולתת החלטה לא נכונה.

אך לדעתי היתרון העצום של ייצוג של עורך דין בוועדה הוא בכך שעורך דין מומחה ברישום קבלנים יכול להכין את הקבלן באופן טוב לדיון בפני הוועדה. להסביר לקבלן איך להציג את עצמו ואת הניסיון שלו בפני הוועדה, אילו שאלות הוא עלול להישאל ומה על הקבלן לעשות כאשר הוא לא בטוח בתשובה. הכנות אלו שמכין עורך הדין את הקבלן מסייעות באופן חד משמעי לקבלן לעבור את הוועדה ורק בגלל סיבה זו בלבד כדאי להיות מיוצג על ידי עורך דין בוועדה.

ייצוג עורך דין מומחה בפני הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים
ייצוג עורך דין מומחה בפני הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים

לסיכום

קבלנים רבים מגישים בקשות לרשם הקבלנים לצורך רישומם ברשם הקבלנים. כתוצאה מכך הם מקבלים זימון לוועדה המייעצת לרשם הקבלנים כדי שזו תיבחן את היכולות והניסיון שלהם. וועדה זו היא וועדה קריטית וחשובה מאוד לקבלן ומשפיעה על עתידו. לכן כדאי לקבלן לקבל ייצוג של עורך דין כדי שיכין אותו לוועדה המייעצת וכן ייצג אותו שם באופן מקצועי.

יש לכם שאלות…

במידה ויש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים או העלאת סיווג קבלני או שאתם זקוקים לייצוג בפני רשם הקבלנים אתם מוזמנים להשאיר הודעה למשרדנו או להתקשר לטלפון 077-4564-770 ונציג משרדינו ייצוג אתכם קשר.

אתם גם מוזמנים להיכנס לפורום שלנו ולשאול שאלות ולקבל תשובות מקצועיות מעורך דין תומר סופר.

 

 

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם