כיצד קבלן מערער על החלטת רשם הקבלנים- ערר על החלטת רשם הקבלנים

החלטה שגויה של רשם הקבלנים ו/או הוועדה המייעצת

על פי האמור בסעיף 9 לחוק רישום קבלנים, במידה וקבלן חושב שהוא נפגע מהחלטת רשם הקבלנים, כלומר רשם הקבלנים נתן לכאורה החלטה שגויה אז הקבלן יכול להגיש ערר על החלטת רשם הקבלנים בפני ועדת הערר שיושבת בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

לדוגמה, אם למשל רשם הקבלנים או הוועדה המייעצת מטעמו דחו לקבלן את הבקשה בטענה שאין לאותו קבלן ניסיון בביצוע עבודות הנדסה בנאיות אלא רק בפיקוח עליון ולטענת הקבלן מדובר בטענה שלא נכונה עובדתית אזי עומדת לקבלן האפשרות והזכות להגיש ערר לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

איך לערער על החלטת רשם הקבלנים? לקבלן אפשרות להגיש את הערר על החלטת רשם הקבלנים תוך 30 ימים מיום קבלת הדחייה שאם לא כן הערר שלא יתיישן.

ועדת הערר שבפניה מערער הקבלן יושבת בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ואותה ועדה מורכבת משופט מחוזי בדימוס, בנוסף לשני אנשי ציבור ועוד שני יועצים הממונים על-ידי שרי השיכון והעבודה.

חשוב לי לציין כי רוב העררים מתחילים וגם מסתיימים בדיון הראשון שמתנהל בפני השופט ולא ממשיכים הלאה.

על מה בעצם מגישים ערר על החלטת רשם הקבלנים?

ערר על רשם הקבלנים לבית המשפט המחוזי
ערר על רשם הקבלנים לבית המשפט המחוזי בתל אביב

על ההחלטות שבהם רשם הקבלנים מסרב לבקשתו של רשום קבלן לרשום אותו בפנקס הקבלנים או שהרשם מסרב להעלות לקבלן את סיווגו, או במקרים בהם הרשם מבטל את הרישום של הקבלן או נוקט כנגדו אמצעיים משמעתיים- בכל אלו יש באפשרותו של הקבלן להגיש ערר לבית המשפט המחוזי ולמעשה מדובר בסוג של הליך מנהלי .

בבית המשפט המחוזי נדון מקרה של קבלן שהגיש ערעור מנהלי על החלטתו של רשם הקבלנים בשל כך שהחליט לבטל את רישומו של הקבלן בפנקס הקבלנים. בדרך כלל הטענה של הקבלן היא שההחלטה של קשם הקבלנים או של הוועדה מטעמו הייתה החלטה לא סבירה ולא מידתית או שהם לא שקלו את כל השיקולים שהיה צריך לשקול. כי חשוב לזכור שבית המשפט המחוזי לא מתערב בשיקול הדעת של החלטות רשם הקבלנים אלא רק באופן הפרוצדורלי הלקוח שבו קיבל רשם הקבלנים או הוועדה מטעמו את החלטתם.

בית המשפט קבע, כי על ההחלטה של רשם הקבלנים המורה על ביטול רישומו של הקבלן, יש לערער בפני ועדת הערר, ולא לפנות לבית המשפט המחוזי ישירות בערעור מנהלי.

על החלטת ועדת הערר יש אפשרות להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לענייניים מנהליים ועל החלטה זו ניתן להגיש הערעור לבית המשפט העליון .

בכל שאלה בנושא של רישום קבלנים או העלאת סיווג קבלנים או הגשת ערר על החלטת רשם הקבלנים לבית על החלטת רשם הקבלנים אתם מוזמנים לפנות למשרדנו בטלפן 077-4564-770 וצוות המשרד ישמח לעמוד לרשותכם

 

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם