מתלבטים האם להוציא רישיון קבלן רשום דווקא עכשיו? כדאי לכם לקרוא את המאמר הזה

קבלן רשום

האם להוציא רישיון קבלן רשום עכשיו?

הרבה מאוד מהנדסים הנדסאים ומנהלי עבודה ובכלל קבלנים מתלבטים האם להוציא רישיון קבלן רשום.

רבים מהם אומרים זה לא הזמן המתאים, אין לי מה לעשות עם הרישיון, אין לי כסף בשביל הוצאת רישיון קבלן רשום ועוד כהנה וכהנה תירוצים למה לא להוציא רישיון קבלן רשום.

האמת מניסיוני כעורך דין שנים רבות המסקנה שלי מליווי קבלנים רבים היא אם יש לכם אפשרות להוציא רישיון קבלן רשום אז תוציאו אותו אל תמתינו או תחכו.

תנאים נוקשים שיצאו במהלך השנים להוצאת רישיון קבלן רשום

במהלך השנים היו הרבה מאוד התפתחויות בהוצאת רישיונות מרשם הקבלנים. רוב ההתפתחויות בדרך כלל החמירו על הוצאת הרישיון ברשם הקבלנים. כמעט כל הזמן יש החמרות ודרישות נוקשות להוצאת הרישיון . יש דברים שבעבר היו אפשריים אך היום אינם אפשריים כי רשם הקבלנים מקשה כל הזמן את התנאים שלו להוצאת רישיון קבלן רשום.

הסיבה העיקרית לכך היא שרשם הקבלנים רוצה שאותם קבלנים שיקבלו את הרישיון קבלן רשום יהיו מקצועיים וכן שלא יקרו כל מיני תקלות בטיחותיות אשר כתוצאה מכך פועלים ועובדים יפגעו .

בעבר למשל היו קבלנים שקיבלו רישיונות בענפים ראשיים כמו 100 ג1 או 200 ג1 על בסיס הניסיון שלהם . לשם המחשה בלבד כיום אין סיכוי שיתנו לקבלן רישיון 100 ג1 על בסיס הניסיון שלו בלבד. אבל היום זה אפשר.

האם להוציא רישיון קבלן רשום עכשיו?
קבלן מוכר

בעבר היו קבלנים שעברו קורס מסוים שהכשיר אותם מבחינה מקצועית ואז אותם קבלנים שעברו את הקורס המקיף יכלו להגיש בקשות לרשם הקבלנים להיות קבלנים רשומים. אין ספק שהיום אין מצב שיאשרו קבלנים רק על בסיס קורס שהם עברו.

כמו כן, בעבר אם קבלן היה רוצה להוציא רישיון בענף החשמל שזה 160 א1 הוא היה יכול להיות חשמלאי מוסמך . אולם היום רק חשמלאי ראשי ומעלה יכול לקבל רישיון בענף החשמל.

יש עוד הרבה דוגמאות לקשיים שמציב רשם הקבלנים בדרך להוצאת הרישיון כדי להפוך את הקבלנים שמקבלים את הרישיון ליותר מקצועיים.

לסיכום

לכן כאשר קבלנים, מהנדסים, מנהלי עבודה או הנדסאים מתלבטים האם להגיש בקשה לרשם הקבלנים כדאי להם לקחת בחשבון שבכל הזדמנות רשם הקבלנים יכול להחמיר הדרישות ולכן התנאים שהיו יכולים להספיק לכם להוציא רישיון יכול להיות שלא יספיקו בעתיד להוציא רישיון ולכן כל עוד יש לכם הזדמנות להוציא רישיון וכל עוד אתם עומדים בתנאים הנוקשים של רשם הקבלנים כדאי לכם להוציא רישיון קבלן רשום.

בנוסף לכך אנשים שמוציאים את הרישיון קבלן רשום למרות שהם טוענים שהם כרגע לא צריכים אותו קורה לפתע תהליך שבו נפתחות להם דלתות והזדמנויות שבהן הם יכולים להשתמש בקבלן הרשום שלהם ולהתקדם בתחום המקצועי. אני מכיר קבלנים רבים שהתלבטו האם להוציא קבלן רשום או לא ואז החליטו שהם הולכים על המהלך הזה והודו כי בדיעבד הם קיבלו החלטה טובה וקיבלו הרבה הזדמנויות מאז.

צרו קשר עם משרדו של עורך דין תומר סופר

הוצאת רישיון קבלן רשום
קבלן רשום

יש לכם שאלה בנושא רישום קבלנים או בנושא העלאת סיווג לקבלנים, היתרים לעובדים פלסטינים או כל ייצוג מול רשם קבלנים אתם מוזמנים לפנות למשרדו של עורך דין תומר סופר בטלפון 077-4564770 .לקריאת עוד מאמרים כנסו לכאן.

אתם מוזמנים להיכנס לפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב או האינסטגרם או הלינקדין ולקרוא חומרים רלוונטיים.

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם