תפקידה החשוב של הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים בהוצאת רישיון

הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים

הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים

כל הבקשות להוצאת רישיון קבלן רשום שקבלנים מגישים מגיעות אל רשם הקבלנים שהוא הגוף המוסמך לדון בבקשות של הקבלנים ולקבל החלטה בעניינם.

אלא שרשם הקבלנים לא בודק בעצמו את הבקשה אלא רשם הקבלנים מעביר את הבקשות של הקבלנים לידי הוועדה המייעצת מטעמו והיא זו אשר מקבלת החלטה בעניין.

מדובר בוועדה של אנשים מקצועיים אשר עוברים על כל הבקשות שמגישים הקבלנים ומחליטים האם הקבלן יקבלן רישיון או לא יקבל רישיון או נותנים כל החלטה אחרת רלוונטית בעניין הבקשה .

חשוב לדעת כי רשם הקבלנים מקבל באופן אוטומטי את החלטת הוועדה המייעצת מטעמו בלי לחלוק עליה .

לעיתים רשם הקבלנים יש לו ספק האם הקבלן עומד בקריטריונים על פי החוק ולכן הוא מזמן את הקבלן לדיון בוועדה .

בדיון זה הוועדה רוצה לבדוק האם הקבלנים או העובדים שלו יש להם את הניסיון הביצוע הנדרש ואת ההכשרה המתאימה .

ייצוג של עורך דין בוועדה המייעצת לרשם הקבלנים

חשוב לדעת כי מותר לקבלן להביא עימו לוועדה גם עורך דין מטעמו . תפקידו של עורך הדין הוא להכין את הקבלן לוועדה ולהסביר לו אילו שאלות יכולים לשאול אותו בוועדה.

כמו כן , עורך הדין מייצג את הקבלן בוועדה באופן כזה שהוא מקפיד שישאלו את הקבלן רק שאלות רלוונטיות ולא שאלות מכשילות ובעייתיות, העו"ד מסביר לקבלן את השאלות במידת הצורך ובאופן כללי מעניק ביטחון לקבלן בדיון הוועדה שכן מדובר בדיון מלחיץ ביותר שאף קבלנים מנוסים לעיתים מתרגשים ולא עונים בצורה מדויקת על השאלות .

הוועדה ממוקמת בבניני הממשלה בתל אביב למרות שרשם הקבלנים נמצא בירושלים.

מה עושים כאשר הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים דוחה את הבקשה

כאשר הוועדה המוסמכת מטעם רשם קבלנים דוחה את בקשתו של הקבלן אזי יש באפשרותו של הקבלן לתת תגובה כדי להסביר מדוע אין לדחות את הבקשה של קבלן.

לעיתים הוועדה קוראת את דברי ההסבר ומעניקה לקבלן רישיון . לעיתים קרובות הוועדה אינה משתכנעת מתגובתו של הקבלן ודוחה לו את הבקשה לקבלת רישיון.

במקרה של דחייה ניתן לערר על החלטת הוועדה המייעצת לרשם הקבלים בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בערעור לא נסב על כך שהוועדה לא מקצועית או לא קיבלה החלטה מקצועית אלא שהוועדה לא שקלה את כל השיקולים או לא שקלה את כל השיקולים הרלוונטיים או שההחלטה שלה לא סבירה ולא מידתית וכדומה .

בית המשפט יכול לדחות את הערער או במידה ויש ליקויים באופן קבלת ההחלטה של הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים בית המשפט יכול להחזיר את הבקשה להמשך טיפול הוועדה לאחר שזו תתקן את הליקויים בעצם קבלת ההחלטה .

לסיכום

חשוב לדעת כי לוועדה המייעצת יש כוח עצום וחשיבות מרובה במתן הרישיון לקבלן . על הקבלן להתנהל מול הוועדה , הן בהגשת תגובות מתאימות ומקצועיות, הן בהכנה לוועדה והן בדיון לוועדה באופן מקצועי ולהיות מיוצג על ידי עורך דין.

הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים
הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים

צור קשר

יש לכם שאלה בנושא רישום קבלנים או בנושא העלאת סיווג לקבלנים, היתרים לעובדים פלסטינים או כל ייצוג מול רשם קבלנים אתם מוזמנים לפנות למשרדו של עורך דין תומר סופר בטלפון 077-4564770 .

אתם מוזמנים להיכנס לפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב או האינסטגרם או הלינקדין ולקרוא חומרים רלוונטיים.

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם