מדוע כדאי להיות קבלן רשום?

מדוע כדאי להיות קבלן רשום?

הסיבות מדוע כדאי להוציא רישיון קבלן רשום?

הרבה מאוד קבלנים מתלבטים האם להוציא רישיון מרשם הקבלנים ותוהים האם יש למהלך זה יתרונות.

במאמר זה אפרט את היתרונות הרבים שיש להוצאת הרישיון למרות העלות הכספית בהוצאת הרישיון.

 1. הדבר הבסיסי ביותר הוא שהוצאת רישיון הופך את הקבלן לעבוד על פי החוק ולמעשה לישון בשקט בלי חשש שיופעלו כנגדו סנקציות.
 2. רישיון קבלן רשום מעיד ומהווה אסמכתא כי אותו קבלן בעל הרישיון יש לו את הניסיון הנדרש וההשכלה ההכרחית כדי לבצע עבודות בניה הנדסיות ולמעשה ככל הנראה לא מדובר כאן בקבלן שהוא חאפר.
 3. קבלנים רשומים יכולים לגשת למכרזים רבים הן של חברות גדולות וגופים ציבורים ובכך להגדיל את מקורות ההכנסה שלהם.
 4. ככל שיש לקבלן רישיון שהוא גדול יותר כך הדבר מאפשר לו לבצע עבודות גדולות יותר וכמובן שאז הקבלן יכול להתקדם ולהרוויח יותר כסף מאשר היה ללא רישיון או רישיון נמוך יחסית.
 5. קבלן שאין לו רישיון מצטייר בעיני הלקוחות שלו כקבלן לא רציני ולמעשה הרישיון הופך להיות כלי שיווקי מעולה כדי לשווק את עצמו ולקבל יותר עבודה וכך להתקדם בתחום הבנייה.
 6. ברגע שיש לקבלן רישיון באופן אוטומטי נפתחות בפניו הזדמנויות ודלתות שלא היו לו לפני כן . כשיש לקבלן רישיון לפתע הוא שם לב לעבודות שיש צורך בהם ברישיון והוא יכול לבצע אותם.
 7. כאשר יש לקבלן רישיון יש לו לאן להתקדם. אמנם בהתחלה הוא מבצע עבודות יחסית נמוכות אבל לאט לאט הוא יכול להתקדם עם ההיקף הכספי והמורכבות של העבודה עד לשלב שהוא מבצע עבודות בסדר גודל כספי גבוה במיוחד. ללא רישיון הקבלן לא מתחיל את התהליך של ההתקדמות.
 8. כאשר יש לקבלן רישיון קבלן רשום זה למעשה גורם לכך שהוא ישקיע הרבה פחות בהוצאות השיווק כי הרישיון שלו הינו כלי שיווקי רציני מאוד ואנשים וגופים מחפשים את אותם קבלנים עם הרישיון קבלן רשום ולכן מהלך זה חוסך בעלויות.
 9. כאשר אתם מקבלים רישיון קבלן רשום אתם מתחילים לבצע עבודות גדולות ומורכבות יותר ונחשפים ליותר בעלי מקצוע כגון מהנדסים, קבלנים גדולים, יזמים, אדריכלים וכדומה כך שהקבלן מכיר הרבה מאוד אנשים בעלי כוח והשפעה ויכול יותר בקלות לצמוח.
 10. כאשר יש לך רישיון או כאשר הרישיון שלך יותר גבוה יש לך פחות מתחרים ואז זה אומר שאתה כקבלן יכול הרוויח יותר כסף. לעבודות שלא צריך רישיון הרבה מאוד מגישים מועמדות ואילו רישיון שהם בהיקף כספי גבוה אין הרבה תחרות ולכן ניתן להרוויח יותר כסף בגין הפרויקט.
 11. חשוב לדעת כי רישיון קבלן רשום מהווה נכס שיכול להיות שווה גם מיליוני שקלים ולכן במידת הצורף הקבלן יכול למכור אותו ולהרוויח ממכירת הנכס שלו.
 12. ככל שיש לכם רישיונות גבוהים יותר כך הבנקים יתנו לכך אשראי גבוה יותר למימון הפרויקט שלכם שללא ספק מדובר כאן ביתרון ענק בתחום הבניה.
 13. כאשר יש לקבלן רישיון קבלן רשום הוא יכול להגיש בקשה לקבל היתרים לעובדים פלסטינים ובכך לקבל כוח עבודה זול ואיכותי.

מדוע כדאי להיות קבלן רשום

צור קשר

יש לכם שאלה בנושא רישום קבלנים או בנושא העלאת סיווג לקבלנים, היתרים לעובדים פלסטינים או כל ייצוג מול רשם קבלנים אתם מוזמנים לפנות למשרדו של עורך דין תומר סופר בטלפון 077-4564770 .
אתם מוזמנים להיכנס לפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב או האינסטגרם או הלינקדין ולקרוא חומרים רלוונטיים.

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם