פעולות שחובה על קבלן לעשות כאשר רשם הקבלנים דוחה את הבקשה שלנו

מה עושים כאשר רשם הקבלנים דוחה את הבקשה שלנו להירשם

התסכול כאשר רשם הקבלנים דוחה לבקשה להירשם בפנקס הקבלנים

אחד התסכולים הגדולים ביותר שיש לקבלנים רבים בתהליך הוצאת רישיון קבלן רשום זה המצב שבו הם מגישים את הבקשה לרשם הקבלנים כדי להירשם בפנקס הקבלנים ולקבל רישיון קבלן ויש להם ביטחון עצום שמגיע להם אבל רשם הקבלנים מחליט בסופו של דבר לדחות להם את הבקשה .

אותם קבלנים בטוחים שהם מתאימים וראויים להירשם בפנקס הקבלנים כי יש להם את כל הכישורים והניסיון הנדרש אך רשם הקבלנים והוועדה המייעצת לרשם הקבלנים שבחנו את הבקשה שלהם אינם חושבים כך ולמעשה פוסלים את הבקשה של הקבלן להירשם בפנקס הקבלנים.

מדובר בקבלנים אשר השקיעו משאבים רבים כדי להגיש את הבקשה שלהם לרשם הקבלנים שכן מדובר בבקשה מורכבת מאוד, בין היתר אותם קבלנים הוציאו כספים רבים לעורך דין שמומחה לרישום קבלנים, שילמו את האגרות, השקיעו שעות על גבי שעות כדי לאסוף את המסמכים הנדרשים ואף המתינו חודשים רבים עד שתינתן החלטה בבקשה שלהם. אך בסופו של דבר רשם הקבלנים החליט לא לקבל את הבקשה שלהם להירשם בפנקס הקבלנים.

התסכול של הקבלנים מתעצם כאשר הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים עברה על הבקשה שלהם ומחליטה לפסול את הבקשה של הקבלן בלי לתת שום נימוק המניח את הדעת.

הרבה מעוד פעמים למשל הוועדה יכולה לקבוע עבור הקבלן כי אין לו ניסיון ביצועי בלי שהיא מנמקת את הקביעה הזאת ובלי שהוועדה נותנת לקבלן את ההזדמנות להגן על הבקשה שלו דבר שיוצר תסכול אצל קבלנים שיש להם את הנתונים לקבל רישיון.

רשם הקבלנים דוחה את הבקשה שלנו?
מה עושים כאשר רשם הקבלנים דוחה את הבקשה?

מה עושים כאשר שרשם הקבלנים דוחה את הבקשה לרישום כקבלן רשום?

חשוב לדעת שרשם הקבלנים דוחה את הבקשות של הקבלנים לאחר שהוא מתייעץ עם הוועדה המייעצת שלו.

כאשר הוועדה מורכבת ממספר אנשי מקצוע המומחים בתחום ההנדסה הבנאית אשר עוברים על הבקשות שהקבלנים הגישו לרשם הקבלנים ואז לאחר דיון הם נותנים החלטה האם לאשר או לא לאשר את הבקשה של הקבלן.

חשוב לציין כי ברוב המוחלט של המקרים רשם הקבלנים מאמץ באופן עיוור ומוחלט את ההחלטה של הוועדה המייעצת.

תגובה לרשם הקבלנים שדחה את הבקשה

במכתב הסירוב שבו רשם הקבלנים מפרט את הסירוב להעניק את הרישיון הרשם מפרט גם שתי אפשרויות עיקריות שעומדות בפני הקבלן במצב דברים שכזה כדי להתנגד להחלטת רשם הקבלנים.

האפשרות הראשונה שניתנת לקבלן היא להמציא מסמכים חדשים שיש בהם כדי לשנות ולסתור את ההחלטה של הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים.

בהקשר זה רשם הקבלנים נותן 14 ימים לקבלן כדי להביא את הראיות שיכולות לסתור את ההחלטה של הוועדה המייעצת.

לכן יש חשיבות עצומה לתת מכתב תגובה ראוי ורציני לרשם הקבלנים ולהסביר לו באופן חד משמעי מדוע הקבלן שהגיש את הבקשה ראוי להירשם בפנקס הקבלנים ואז לצרף למסמך זה ראיות או אסמכתאות חדשות.

קבלן שמגיש את המכתב לרשם הקבלנים באופן מקצועי באמצעות עורך דין שמתמחה ברישום קבלנים יש לו סיכוי גבוה שהוועדה תקבל בסופו של דבר את הבקשה של הקבלן להירשם בפנקס הקבלנים.

שכן לעיתים הוועדה פסלה את הבקשה של הקבלן בגלל נתון שלא היה ידוע לה או כי לא היה לה מספיק הוכחות לכך שיש לקבלן את הניסיון או ההכרה הרלוונטיים ולכן תגובה שעונה על הבעיה שהייתה לוועדה בהחלט יכולה להביא לכך שהוועדה תתרצה ותעניק רישיון לקבלן.

הגשת ערר לבית המשפט על החלטת רשם הקבלנים שדוחה את הבקשה

במידה ורשם הקבלנים או הוועדה המייעצת שלו עדיין מסרבים להעניק לקבלן את הרישיון קבלן ודוחה את בקשתו להירשם בפנקס הקבלנים אזי האפשרות הנוספת העומדת בפני הקבלן היא להגיש ערר לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

לקבלן למעשה יש 30 ימים להגיש את הערר לרשם הקבלנים ובמידה והוא יגיש זאת באיחור לא מוצדק בית המשפט עלול לדחות לו את הערר רק מסיבה זו.

למעשה מדובר בסוג של עתירה מנהלית שבו הקבלן טוען שרשם הקבלנים או הוועדה המייעצת קיבלו החלטה בעניין הקבלן בצורה שאינה סבירה או לא מידתית ולא שקלו את כל השיקולים הרלוונטיים ולכן הקבלן מבקש מבית המשפט להתערב ולהחזיר את הבקשה שוב להחלטת הוועדה המייעצת או לחלופין להורות לה לתת החלטה אחרת מכפי שהיא נתנה.

סיכום: מה לעשות שרשם הקבלנים דוחה את הבקשה?

קבלנים יקרים, כאשר רשם הקבלנים דוחה לכם את הבקשה זה בהחלט לא סוף פסוק! ניתן לתת תגובה מקצועית עם מסמכים חדשים שבה אנחנו נסביר את הסיבה מדוע יש להעניק לקבלן את הרישיון.

בהרבה מאוד מקרים רשם הקבלנים יחליט לקבל את עמדתכם ולתת לכם רישיון קבלן רשום. לעיתים רשם הקבלנים לא יקבל את התגובה שלכם ולכן במקרה כזה כדאי לפנות לבית המשפט המחוזי כדי להגיש ערר על החלטת רשם הקבלנים. כמובן שמדובר בהליך מורכב מאוד ויש לפנות לעורך דין בעל ניסיון בתחום שידע אלו טיעונים לטעון בבית המשפט .

במידה ובית המשפט גם לא קיבל את עמדתכם העצה שלי היא להמתין תקופה ואז להגיש שוב את הבקשה לרישיון לרשם הקבלנים בצורה מקצועית ולרפא את הפגמים שרשם הקבלנים העיר עליהם.

במידה ויש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים או העלאת סיווג או כשרשם הקבלנים סירב לבקשה שלכם, אתם מוזמנים לכתוב לנו או ליצור איתנו קשר בטלפון: 077-4564-770 ונציג המשרד ישמח לעזור לכם.

אתם מוזמנים גם להיכנס לפורום שלנו ולשאול שאלות ולהגיב.

 

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם