אחת הבעיות הגדולות של קבלנים בדרך להוצאת קבלן רשום

קניית רישיון של קבלן רשום

אחת הבעיות שעומדות בפני קבלן שמגיש בקשה לרשם הקבלנים

במאמר זה אני רוצה לדבר על אחת הבעיות הגדולות ביותר שיש לקבלנים בתחום רישום קבלנים והעלאת סיווג לקבלנים. בעיה זו שיש לקבלנים להירשם בפנקס הקבלנים גורמת להם לתסכול רב וחוסר אימון ברשם הקבלנים ובעיקר באילו שמכינים את הבקשות לרשם הקבלנים.

סיפור שהיה אצלנו במשרד

לפני זמן מה נכנס אלי למשרד קבלן כדי לקבל הצעת מחיר לצורך הגשת בקשה לרשם הקבלנים. אותו קבלן סיפר לי שהיה אצל מספר חברות שעוסקות בתחום רישום קבלנים וכולם אמרו לו שהוא יקבל קבלן רשום בלי בעיה תוך חודש או חודשיים ואז נתנו לו הצעת מחיר. הקבלן ישב מולי בביטחון רב ובלי יותר מידי גינוני כבוד הוא ביקש ממני הצעת מחיר בהירשם בעף 100 בפנקס הקבלנים.

אמרתי לאותו קבלן כי אני לא נותן הצעת מחיר לפני שאני בוחן לעומק האם בכלל מגיע לו לקבל רישיון קבלן רשום. שאלתי את אות והקבלן שאלות רבות על הניסיון שלו ועל מה ההכשרה שלו ואז התברר לי שאין לו בכלל אפשרות לקבלן רישיון קבלן רשום. הסברתי לקבלן מדוע הוא לא יכול לקבל את הרישיון וגם הראיתי לו למה החוק לא מאפשר את זה.

אני חייב לציין שהקבלן היה המום מכך ואמר לי שהיה אצל הרבה מאוד חברות שעוסקות בתחום וכולם אמרו ל ושהוא יקבל רישיון רק אם ישלם להם כמה אלפי שקלים.

אמרתי לקבלן שישב מולי שאחת הבעיות בהוצאת רישיון קבלן או העלאת סיווג לקבלנים היא שיש הרבה מאוד חברות בשוק אשר אין להם את הידע והמקצועיות שלי לעורך דין שמתמחה בתחום ולכן אותם חברות מעוניינות רק לקבל את הכסף שלך ולא באמת אכת להם שתקבל את הרישיון המיוחל.

חברות לא מקצועיות או "חאפרים" נכנסו לתחום וגורמים נזקים לקבלנים

אני מאמין שזה חוסר הגינות להבטיח לקבלן שהוא בוודאות יקבל רישיון קבלן רשום גם כשבפועל לא מגיע לאותו קבלן לקבל את הרישיון ואז הקבלן פתח ציפיות ומוציא כספים רבים ובסופו של דבר הקבלן לא מקבל את הרישיון שלו הוא ציפה כל כך.

הרבה מאוד קבלנים מרגישים מרומים ורוצים שאותם חברות יחזירו להם את הכספים שהם הוציאו ( את הזמן הרי אי אפשר להחזיר…) אבל אותם חברות לא מוכנות לכך ולכן כל שנותר לקבלן לפנות זה לבית המשפט ואז מתברר לעיתים קרובות שמדובר בחברה שאין לה אבא ואימא ואין לקבל ממי מגבות את הכספים שהוא הוציא לחינם על רישיון שמלכתחילה הוא לא היה מקבל כי הוא לא עומד בקריטריונים .

לפנות לעורך דין מקצועי שמתמחה בתחום

לכן קבלן שרוצה להוציא רישיון קבלן רשום ולהירשם בפנקס הקבלנים רצוי וכדאי לו לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום שכן לעורך דין שי אחריות מקצועית ואתית כלפי הלקוחות שלנו . במיוחד חשוב לבחור עורך דין אמין שיגיד לקבלנים את הסיכונים והסיכויים בהגשת הבקשה וייתן להם להחליט האם כדאי להם להגיש את הבקשה.

כאשר קבלן משתמש בחאפרים או בחברות לא מקצועיות הוא עלול לבזבז זמן יקר של חודשים ולעיתים גם מעל שנה ולהוציא כספים רבים ואז להתאכזב שהוא לא מקבל את הרישיון.

לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום
לפנות לעורך דין מומחה בתחום

כדי להוציא רישיון פונים לעורך דין שמתמחה בתחום רישום קבלנים.

במידה ויש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים או העלאת סיווג לקבלנים אתם מוזמנים לשלוח לנו הודעה או להיכנס לפורום שלנו ולשאול שאלות או ליצור איתנו קשר בטלפון: 077:4564-770 ונשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם.

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם