רישיון קבלן רשום עבור חברה משפחתית

רישיון קבלן רשום עבור חברה משפחתית

האפשרויות לקבלת רישיון קבלן לחברה שבבעלותם

מהנדס או הנדסאי או מנהל עבודה שיש להם את את הניסיון האיכותי על פי חוק יכולים להקים חברה ולבקש מרשם הקבלנים לתת להם את רישיון קבלן בהתבסס על ההכשרה והניסיון של בעל המניות היחיד בחברה.

אפשרות נוספת לרישום חברה בפנקס הקבלנים היא על בסיס ההכשרה והניסיון של שניים מהמנהלים שלה.

כלומר אם בעלי המניות הם מהנדסים או הנדסאים או טכנאים או כמנהלי עבודה אז הם יכולים להגיש בקשה לקבלת רישיון קבלן מרשם הקבלנים וכל זאת בהתאם לקבוע בחוק ועל פי התנאים של רשם הקבלנים.

רוצים לדעת את על אפשרויות נוספות לקבלת רישיון כנסו לחוק ועיינו בסעיף 4 .

אפשרות נוספת ומיוחדת לקבל רישיון קבלן- חברה משפחתית

ברם במאמר זה אני רוצה לדבר על אפשרות שלישית שלא רבים מודעים לה אשר מצד אחד ניתן להקים חברה שיש בה מספר בעלי מניות ומצד שני רק אחד מבעלי המניות יש לו את הניסיון וההכשרה ההתאם לדרישות רשם הקבלנים.

אני מדבר על חברה המוגדרת "חברה משפחתית" בה ניתן לבסס את הרישום על ההכשרה והניסיון של רק בעל מניות אחד בלבד ממנהליה.

במידה והקמתם חברה משפחתית ולאחד ממנהלי החברה יש את ההכשרה והניסיון לצורך הרישום (כלומר המנהל הוא הנדסאי/מהנדס/ מנהל עבודה עם ניסיון רלוונטי) ובין המנהלים נמצא גם קשר משפחתי אפשר להתבסס על אותו מנהל בלבד ולא על שני המנהלים כמו בחברה רגילה.

אם אתם רוצים לקרוא את התקנות בעניין רישום חברה לחצו כאן.

דוגמה להקמת חברה משפחתית

למשל אם אב ובנו יכולים להקים חברה משפחתית שבה האבא הוא למשל מהנדס עם 2 שנים ניסיון בתחום הבנייה ההנדסית והבן אין לו שם ניסיון בתחום הבנייה.

שוב נזכיר כאשר שני אנשים זרים היו רוצים להקים חברה קבלנים אזי אם הם לא קרובי משפחה אזי שני בעלי המניות צריכים להיות עם הכשרה רלוונטית.

חשוב לי להזכיר כי לאחרונה הגיע אלי אדם שהגיש בקשה לרישום חברה משפחתית שהוא הקים עם הבן דוד שלו.

רשם הקבלנים, בצדק יש לומר, קבע כי בני דודים לא מוגדרים על פי חוב כקרבה משפחתית ולכן דרש שלשני בעלי המניות יהיה את הניסיון הרלוונטי או שאותה חברה יעסיקו שני בעלי תפקידים.

במידה והיו מתייעצים עם עורך דין המומחה לרישום קבלנים הם היו חוסכים הרבה מאוד זמן וכסף בתהליך הוצאת הרישיון קבלן רשום.

רישום חברה משפחתית
רישום חברה משפחתית

בהרבה מקרים שאני נפגש עם לקוחות אני שם לב שיש אפשרות לעשות כן ואני מייעץ למנות קרוב משפחה כמנהל החברה ולהפוך את החברה לכשירה לרישום בפנקס הקבלנים בשל הקשר המשפחתי בניהם.

באופן זה אני חוסך ללקוחות הרבה זמן וקושי להקים את החברה ולמעשה אפשר לומר שמדובר בדרך קיצור להקמת חברה קבלנית.

פתרון זה יכול להתאים לחברות קטנות ומשפחתיות שבהן יש רק לאחד מבעלי המשפחה ההכשרה והניסיון הדרושים לשם הרישום בפנקס הקבלנים, ובכך במידת הצורך ניתן לחסוך את העלויות הגבוהות של העסקת 2 עובדים מקצועיים.

במידה ויש לכם שאלות בנושא של הקמת חברה משפחתית או רישום קבלנים או העלאת סיווג לקבלנים אתם מוזמים לכתוב לנו או ליצור קשר במספר טלפון 077-4564770 ואחד מנציגי המשרד ייצור אתכם קשר כדי לעזור לכם.

 

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם