קבלן מוכר במה הוא שונה מקבלן אחר שרשום בפנקס הקבלנים?

קבלן מוכר

פנקס הקבלנים לאומת פנקס קבלנים מוכרים

כידוע קבלנים יכולים להגיש בקשה לרשם הקבלנים כדי להירשם בפנקס הקבלנים הרשומים אם הם עומדים בדרישות החוק. פנקס זה פתוח בפני הציבור שיכול בכל עת לבדוק האם הקבלן רשום או לא. כמובן שיש יתרונות עצומים לקבלנים שרשומים בפנקס זה.

יחד עם זאת קיים פנקס נוסף שמהווה גם הוא מאגר עבור "קבלנים מוכרים". מאגר זה מעניק לקבלן המוכר יתרונות רבים ובעיקר יכולת להרוויח כספים ממקורות נוספים שלא היו חשופים לו עד כה.

מה זה קבלן מוכר?

קבלנים מוכרים הם אותם קבלנים המורשים להגיש הצעות עבור מכרזים אשר מתפרסמים על ידי משרדי הממשלה בתחומים של עבודות הנדסה.

הגוף האחראי על רישום במאגר הקבלנים המוכרים הוא הועדה הבינמשרדית לקביעת מסירת עבודות לקבלנים.

קבלן המבקש אישור קבלן מוכר צריך להיות  רשום בפנקס הקבלנים בהתאם לחוק. למעשה זו דרישה ראשונית שבמידה והקבלן רשום בפנקס הקבלנים אזי תיבחן התאמתו לקבלת רישיון קבלן מוכר

תנאי עיקרי ומהותי לרישום במאגר הקבלנים המוכרים הוא המצאת המלצות של 2 עבודות לכל הפחות שביצע אותו קבלן המבקש להירשם כקבלן מוכר במהלך 4 השנים שלפני הגשת הבקשה וזאת בהיקפים כספיים מסוימים כפי שמפורט בתקנון הקבלנים המוכרים.

בדיקת מועמדותו של קבלן היא באמצעות מנהלת רישום קבלנים מוכרים בתוך כ-30 ימי עבודה, שלאחר מכן מודיעים לקבלן האם הוא מאושר או לא מאושר ובאילו תנאים הוא מאושר.

רישום כקבלן מוכר באחד הענפים הראשיים או ענפי משנה הכלולים ברשימת המקצועות הינו לתקופה מוקצבת (בדרך כלל תקופה של שנתיים).

קבלן מוכר

מהן היתרונות של קבלן מוכר?

חשוב לדעת כי קבלן  המעוניין להישאר במאגר זה חייב להגיש בקשה לחדש את הרישום לפני תום תוקפו של הרישום. (הגשת הבקשה לחידוש הינה באחראיות הקבלן בלבד)​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​.

לצפייה במאגר הקבלנים המוכרים לחצו כאן.

לקבלן מוכר יש יתרונות רבים בעיקר ככל שיש לו גישה לפרויקטים ממשלתיים וביטחוניים בנוסף ועובדה זו מחזקת ומבצרת את מעמדו כקבלן רשום. לכן גם מבחינה שיווקית כאשר קבלן הוא מוכר זה אומר שאותו קבלן עומד בקריטריונים נוספים וקשוחים ולכן הרבה מאוד קבלנים רשומים דורשים להיות כקבלן מוכר.

גם בהגשת הבקשה להיות קבלן מוכר כמו בבקשה הרגילה לרשם הקבלנים מדובר בהגשת טפסים רבים ומורכבים שכל טעות מהותית או פשוטה יכולה לפגוע בסיכויים של הקבלן הרשום להירשם גם בפנקס הקבלנים המוכרים.

יש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים או בנושא קבלן מוכר? אתם מוזמנים לפנות למשרדנו בטלפון 077-4045-250 ונשמח לעזור לכם.

 

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם