כיצד יכול קבלן רשום לקבל בקלות ובמהירות היתר להעסקת עובדים מהשטחים?

היתרים לעובדים מהשטחים

מחפשים מידע בנוגע להיתר להעסקת עובדים מהשטחים?

קבלנים רבים בארץ נצרכים להעסיק עובדים מהשטחים לצורך הפרויקטים שהם בונים. כמובן שהתנאי הראשון כדי לקבלן עובדים המשטחים בתחום הבנייה זה על הוצאת קבלן רשום מרשם הקבלנים.

איך מגייסים עובדים מהשטחים?

בשלב הראשוני על הקבלן להגיש בקשה לרשות האוכלוסין כדי שהוא יאשר מכסה של עובדים. לאחר שמכסה זו מאושרת אפשר בשלב השני לבקש שרשות ההגירה יוציאו היתרים לעובדים מהשטחים – היתרי העסקה לפועלים ספציפיים שהקבלן הרשום מבקש.

הקבלן חייב להצהיר בבקשתו כי העובד שהוא מבקש עובד רק אצלו ורק במשרה מלאה – הסיבה לכך היא למנוע סיטואציה שבו היתר ההעסקה של המעסיק יוצא על שם קבלן אחד אולם בפועל העובד עובד אצל קבלן שונה.

לאחר מכן, כל חודש על הקבלן לדווח על השעות וימי העבודה שבהם עבד הפועל ואגף המת”ש (מדור תשלומים) ברשות האוכלוסין מוציא לפועל תלוש שכר עבודה מתאים עבורו.

היתרים לעובדים מהשטחים: מה לגבי שכר העובדים מהשטחים?

ישנם הרבה קבלנים שלא יודעים שתלוש השכר לא כולל זכויות רבות אחרות אשר מגיעות לעובד בגלל שהוא עובד במדינת ישראל ולכן אותם קבלנים מקבלים לעיתים קרובות תביעות מצד עובדים פלסטינים שעולות להם כספים רבים.

צו ההרחבה בעניין פועלי בניין קובע מספר תנאים נוספים המשפרים את מצבם של עובדי הבניין ומנהלי העבודה בבניין לעומת עובדים אחרים במדינה ולכן הקבלנים שמעסיקים את העובדים מהשטחים להבין במה מדובר ולהתייחס לכך כדי לא להיות צפוי לקבל תביעה מיותרת.

לדוגמה צו ההרחבה הרלוונטי קובע כי שבוע העבודה בענף הבניין הוא בן 42 שעות ויכול להתפרש על פני חמישה או שישה ימי עבודה בשבוע או למשל הצו קובע זכאות לימי חופשה העולה ככל שגדל הוותק שצבר העובד בענף.

על הקבלן לפעול בהתאם לחוקי העובדה בארץ

היתרים לעובדים מהשטחים
איך ניתן לקבל היתרים לעובדים מהשטחים?

נוסף על כל זה, הצו מצריך מהקבלן להפריש לעובד לקרן השתלמות, דמי כלכלה בשביל החגים ועוד זכויות אחרות המופיעות בצו.

בהתאם לחוק הישראלי עובד פלשתיני זכאי לזכויות בדיוק כפי שמגיעות לעובד ישראלי שזה אומר, שעות נוספות, דמי הבראה, ימי חופשה ומחלה, פנסיה ועוד.

במידה וקבלן לא מודע לחוקים אלו הוא עלול לקבל לא מעט תביעות מעובדים מהשטחים בגלל שהם חושבים בטעות שבגלל שהם דיווחו למת”ש על עבודתם של אותם עובדים וגם שילמו כל חודש את השכר והתנאים הסוציאליים אז הם מוגנים מפני תביעות.

ברם, כפי שניתן לראות בתלושים המשכורת אין תשלומים עבור זכויות אחרות רבות, ולכן עובד שעובד אצל קבלן זמן רב צובר זכויות בסכומי כסף רבים.

לאור זאת חובה על כל קבלן לדעת את הוראות החוק וצו ההרחבה ולהחתים את העובד כל חודש על קבלת הכספים ששולמו לו במיוחד אם הכספים הללו משולמים במזומן.

במידה ויש לכם שאלות בנוגע להיתר להעסקת עובדים מהשטחים, וקבלת היתרים לעובדים מהשטחים או איך מגייסים עובדים מהשטחים או הוצאת קבלן רשום אתם מוזמנים לפנות למשרדנו בטלפון 077-4564770 וצוות משרדנו ישמח לעזור לכם.

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם