הטפסים הנדרשים מרשם הקבלנים לצורך קבלת הרישיון קבלן רשום

הוצאת רשיון קבלנים

בדיקה כל אזרח האם הקבלן הוא קבלן רשום בפנקס הקבלנים

כמו בכל תחום בחיים גם בתחום הבניה יכולים להיכנס אליו קבלנים שהם חאפרים ולא מקצועיים שעובדים ללא רישיון וללא הכשרה מקצועית רלוונטית ונדרשת ובכך יכולים לגרום נזקים רבים לאנשים ולגופים ציבוריים ולהוציא שם רע לענף כולו.

לכן לפני שכל אזרח מעסיק קבלן שיבצע עבורו עבודות שיפוצים או בנייה כדאי לו לעשות בדיקה מקיפה אודות הקבלן ובין היתר יבדוק האזרח שיש לקבלן רישיון קבלן רשום רלוונטי וכן ולוודא שאותו קבלן הוא בעל "הסיווג" המתאים לעבודה מעת רשם הקבלנים. ניתן לדעת זאת בקלות באמצעות כניסה לאתר של רשם הקבלנים אשר מציג לציבור את פנקס הקבלנים. כדי להירשם ברשם הקבלנים, יש צורך במילוי מסודר ושלם של טפסים להוצאת קבלן רשום.

רשם הקבלנים נותן לקבלים את הסיווג מקצועי בהתאם לניסיון המוכח של כל קבלן בביצוע עבודות כאשר הרישום של הקבלן מתבסס על הכשרתו בענף וכמובן על מסמכים ותעודות רלוונטיות. כל המסמכים שמגיש הקבלן מגיעים לרשם הקבלנים אשר מעביר את החומר לבדיקת הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים לצורך קבלת החלטה

הסיווג שמוענק לכל קבלן מתייחס או להיקף הכספי שמותר לקבלן לעבוד או לחלופין להיקף במ"ר מקסימלי שיכול הקבלן לבצע כאשר אלו כוללים 5 דרגות כאשר הדרגה הראשונה מוגבלת להיקף עבודה יחסית קטן העומד היום על סך של 4.333 מיליון ש"ח ואילו הדרגה החמישית הגבוה ביותר אינה מוגבלת בכסף כך שהקבלן הרשום יכול לבצע עבודה בכל היקף כספי.

באופן כזה יוצא שקבלן שהוא מקצועי ובעל ניסיון מתאים יקבל את מכרזים לעבודות בניה בהיקפים הרלוונטיים עבורו ולא מעבר לכך.

לכן קבלן שרוצה לעבוד בהתאם לחוק עליו לדאוג שהוא יהיה קבלן רשום ויירשם בפנקס הקבלנים בסיווג המתאים לו.

הטפסים להוצאת קבלן רשום

כדי לקבל את הרישיון על הקבלן להגיש לרשם הקבלנים מספר בקשות המלווה בטפסים מורכבים המופיעים באתר האינטרנט שלרשם הקבלנים. כדי להגיע באופן קצר לטפסים של רשם הקבלנים היכנסו לכאן.

כדאי למלא את כל הטפסים הנדרשים עלי ידי הרשם כראוי  באמצעות עורך דין מומחה בתחום רישום קבלנים כדי לקבל באופן מהיר את רישיון הקבלן הרשום ולא לקבל תיקונים מיותרים מעובדי הרשם ולבזבז זמן יקר שיעלה לקבלן כסף רב . פעמים רבות טפסים שאינם רשומים כראוי גורמים לכך שהבקשה עלולה להיפסל על ידי רשם הקבלנים.

טפסים להוצאת קבלן רשום

טפסים אלו מעניקים לקבלן את האפשרות להגיש בקשה לקבלת רישיון או להעלות את הסיווג או לעדכן פרטים על העובדים שלו או הקפאת הרישיון וכדומה.

לשאלות בנושא רישום קבלנים והוצאת קבלן רשום או העלאת סיווג אתם מוזמנים לכתוב לנו או ליצור עם משרדנו קשר בטלפון 077-4045-250

 

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם