קבלני שיפוצים יכולים מהיום להירשם בקלות בפנקס הקבלנים

קבלת רישיון 100 ג'

שינויים ברישום קבלנים כל הזמן

כמעט כל הזמן יש שינויים ועדכונים מרשם הקבלנים. מה שהיה נכון אתמול לא בטוח שיהיה נכון מחר. מכאן מגיע הצורך החשוב ביותר להתעדכן כל הזמן בשינויים ברשם הקבלנים, שינויים שנועדו לגרום לכך שקבלנים שמקבלנים רישיון ונרשמים בפנקס הקבלנים יהיו יותר מקצועיים ויעמדו בסטנדרטיים גבוהים שמציב רשם הקבלנים.

שינויים אצל קבלני שיפוצים

במאמר זה אני רוצה לפרט את התפנית שקרתה אצל רשם הקבלנים אשר אפשרה קבלת רישיון בצורה קלה עבור קבלני שיפוצים.

לפני זמן לא רב "נולד" סיווג חדש עבור קבלני שיפוצים שנותן להם להירשם בצורה הרבה יותר פשוטה מדובר בסיווג 131א/0 . כלומר עם עד אז היה קושי להוציא רישיון של קבלן שיפוצים 131 א1 הרי שמעתה רשם הקבלנים "פתח" סיווג נוסף שבו יהיה יותר קל עבור קבלני שיפוצים לקבל רישיון קבלן רשום ולהירשם בפנקס הקבלנים. כך למעשה "נולדו" להם לפתע פתאום קבלנים רבים בתחום השיפוצים שהם זכאים להירשם בפנקס הקבלנים ולהיות קבלני שיפוצים

סיווג חדש זה מאפשר לקבלני שיפוצים לבצע ביצוע עבודות בסך של ל 359,000 ש"ח לכל פרויקט שהם עושים. נזכיר שהסיווג הקודם היה של קבלני שיפוצים היה 131 א1 והוא העניק להם ביצוע עבודות שיפוצים עד לסכום של כ 1.6 מיליון ש"ח לכל פרויקט אלא שהיה מאוד קשה עבור קבלני שיפוצים לקבל את הרישיון הזה כי היה עליהם להוכיח שהם עבדו כשכירים אצל קבלני שיפוצים רשומים אחרים . מה שגרם שהיו בשוק בעל כורחם קבלני שיפוצים רבים שלא היו יכולים לעבוד כחוק עם רישיון קבלן רשום. מצב זה היה בלתי נסבל והוא למעשה גרם לכך שרשם הקבלנים יצר עוד סיווג נוסף שגם קבלני שיפוצים רגילים יוכלו לקבל רישיון קבלן רשום.

מה שכן בדרך כלל קבלני שיפוצים מחויבים לאחר הגשת הבקשה שלהם לרשם הקבלנים ואישורה לעשות מבחנים אשר בודקים את היכולת המקצועית והבטיחותית שלהם ואם קבלני שיפוצים עובדים את המבחן הם יהיו זכאים להירשם בפנקס הקבלנים.

העלאת סיווג עבור קבלני שיפוצים

אם בשנים האחרונות היה חובה על קבלן שביקש להירשם לסיווג 131 א' 1 למבחנים אזי נכון להיות כאשר קבלן נרשם לסיווג 131 א' 0 שיפוצים הוא יכול לאחר שנה להגיש בקשה לרשם הקבלנים לעלות את סיוגו ל שיפוצים 131 א' 1 ללא חובת מבחנים בגלל שיש לו כבר רישיון והוא רשום בפנקס הקבלנים . כלומר קבלן שיפוצים 131 א0 יכול לאחר שנה להגיש בקשה להעלות את הסיווג שלו לסיווג של 131 א1 ולעשות פרויקטים של עד 1.6 מיליון במקום כ 360,000 ש"ח אם אותו קבלן עשה 3 עבודות בהיקף של 70 אחוזים מהמותר לו, היינו עבודות של מעל ל 300,000 ש"ח .

לכן מומלץ מאוד עבור קבלני שיפוצים לנצל את ההקלה בחוק ולהגיש בקשה לרישום בפנקס הקבלנים ולעשות רישיון שיפוצים בצורה מהירה וקלה.

ליצירת קשר

במידה ויש לכם שאלות בנושא של רישום קבלנים או בנושא העלאת סיווג לקבלנים אתם מוזמנים להשאיר לנו הודעה או ליצור קשר עם משרדנו בטלפון 077-4564-770 ונציג משרדנו ישמח לעזור לכם .

אתם גם מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלנו או לדף היוטיוב שלנו ולהתעדכן בחומרים חדשים בנושר רישום קבלנים.

עורך דין תומר סופר רישום קבלני שיפוצים
עורך דין תומר סופר רישום קבלני שיפוצים

 

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם