העלאת סיווג כספי עבור קבלן

העלאת סיווג לקבלנים

במאמר זה אני רוצה לדבר על העלאת סיווג כספי עבור קבלנים שכבר רשומים בפנקס הקבלנים, איך הם עושים זאת במהירות וביעילות.

לפי תקנה 3 לתקנות רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות ישנם קריטריונים מסוימים כדי שרשם הקבלנים יסכים להסכים להעלאת סיווג עבור קבלן במסלול הרגיל. יש כמובן מסלול נוסף מהיר יותר שדיברתי עליו במאמר אחר

התנאים לצורך העלאת סיווג לקבלנים

על פי תקנה 3 לתקנות רישום קבלנים קיימים 3 תנאים הכרחיים המאפשרים לרשם הקבלנים להסכים להעלאת סיווג כספי עבור קבלן ואלו הם:

תנאי הראשון לצורך העלאת סיווג הינו: עברה שנה מעת קבלת הסיווג הכספי הקודם. כלומר רק לאחר שחלפה שנה יכול הקבלן להגיש בקשה לצורך העלאת סיווג כספי לפני כן הרשם ידחה את הבקשה שלו.

תנאי שני לצורך העלאת סיווג הינו: בוצעו העובדות בהיקף הדרוש על פי הנדרש. יש צורך לבצע עבודות בהיקף כספי שנדרש שאם לא כן גם אז רשם הקבלנים ידחה את הבקשה המבוקשת לצורך העלאת סיווג


תנאי שלישי לצורך העלאת סיווג הנו: התקבל שירותי הנדסה מהנדסאי או מהנדס בהתאם לתקנות הסיווג.

פירוט התנאים לצורך העלאת סיווג

עכשיו נפרט את את התנאים שכתבנו למעלה ונסביר אותם היטב:

קבלן המעוניין להעלות את סיווגו הכספי יוכיח כי עברו 12 חודשים מעת קבלת הסיווג הקודם, וגם שאותו קבלן סיים לעשות את העבודות בהיקף הכספי הנדרש והוא מקבל שירותי הנדסה.

כאשר אנחנו מדברים על "ההיקף הכספי הדרוש" כפי שנקבע על פי התקנות אנו מתכוונים לכך שהקבלן ביצע פרויקט אחד שהיקפו הכספי אשר אותו פרויקט לא יהיה פחות מ- 70 אחוז מההיקף הכספי המותר באותו סיווג בו מסווג הקבלן בשלב הנוכחי. למשל אם על פי הרישיון של הקבלן הוא יכול לבצע עבודות על לסך של 4.3 מיליון אזי הוא צריך לבצע עבודות שהם בשיעור של 70 אחוז מסכום זה.

יש גם אפשרות אחרת שבה יש לקבלן 2 פרויקטים אשר ההיקף הכספי שלהם במצטבר לא יפחת מ-100 אחוזים מההיקף הכספי המותר בסיווג בו מסווג הקבלן, כאשר היקפו של שני הפרויקט לא יפחת מ-40 אחוזים מההיקף הכספי המותר בסיווג בו מסווג הקבלן, והייתה חפיפה בתקופות העבודה בשני הפרויקטים, בשיעור של 50 אחוזים ממשכי הביצוע .

או במילים פשטות יותר שני הפרויקטים בוצעו במקביל, במחצית מזמן הביצוע של הקבלן.

למעשה במאמר זו פירטתי את דרך המלך לצורך העלאת סיווג לקבלנים ובמידה והם עומדים בתנאים אין שום סיבה שרשם הקבלנים לא יענה לבקשת. חשוב לציין כי ככל שהקבלן מצליח להעלות את הרישיון שלו לסיווגים גדולים יותר אזי החברה שלו שווה הרבה יותר והוא יכול לגשת ליותר מכרזים שיש בהם פחות תחרות.

העלאת סיווג
העלאת סיווג

צרו קשר עם משרדנו

במידה ויש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים או בנשוא העלאת סיווג לקבלנים אתם מוזמנים לפנות למשרדנו או ליצור קשר בטלפון במספר 077-4045-250 ונציג משרדו של עורך דין תומר סופר ישמח לעזור לכם.

כמו כן אתם מוזמנים להיכנס לפורום שלנו או לערוץ היוטיוב שלנו לתעדכן בפרטים בנושא שיקום קבלנים או העלאת סיווג לקבלנים

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם