דרך מיוחדת לצורך העלאת סיווג לקבלנים גם אם לא חלפה שנה

העלאת סיווג לקבלנים

העלאת סיווג בדרך רגילה

אני רוצה לדבר אתכם במאמר זה על דרך מיוחדת לצורך העלאת סיווג שהרבה מאוד קבלנים בכלל לא מכירים ולא מודעים אליה .

קבלנים שישכילו להשתמש בדרך זו יוכלו לקצר את הדרך שלהם לצורך העלאת סיווג ולקדם באופן משמעותי את העסק שלהם.

רוב הקבלנים יודעים שיש רק דרך אחת לצורך העלאת סיווג וזה באמצעות כך שממתינים שנה ומבצעים פרויקט שהוא 70 אחוז מההיקף המחייב על פי הרישיון שלהם.

העלאת סיווג בדרך קצרה ומיוחדת

בתקנה 7 לתקנות רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות (סיווג קבלנים רשומים), מופיעים התנאים המיוחדים המאפשרים לקבלן להעלות את הסיווג הכספי שלו במסלול מעט שונה מתקנה 3 ובאופן יותר גמיש.

תקנה זו מאפשר לקבלנים להעלות את הסיווג הכספי שלהם גם אם לא חלפה שנה מעת שהקבלן קיבל את הסיווג הקודם שלו וגם אם הוא לא סיים לבצע עבודות.

לכאורה תקנה מוזרה אבל ההיגיון שעומד מאחורי תקנה מיוחדת זו היא שאדם שהיה בעל מניות בחברה שהיא הייתה בעלת סיווג גבוה במשך מספר שנים, ואותו אדם כתוצאה מכך רכש ידע וניסיון ומומחיות הדרושים לו בזמן שהיה בעל מניות בחברה בעלת הסיווג הגבוה יותר ככל הנראה יש לו את הכישורים המתאימים והוא יכול לקפוץ ישר לסיווג גבוה יותר.

לאור זאת אנחנו מניחים שאותו אדם כשיר ובעל מסוגלות לבקש סיווג גבוה גם עבור החברה חדשה שהוא עתה מחזיק במניותיה.

היתרונות של העלאת סיווג לקבלנים בדרך זו

היתרון בתקנה זו מאשר תקנה 3, היא שהעלאת סיווג כספי לפי תקנה 7, נותן לקבלן להעלות את הסיווג הכספי אפילו ביותר מדרגה האחת.

היינו אם הקבלן עומד באחד מהתנאים הנקובים בתקנה 7, הוא יכול להיות זכאי להעלות את סיווגו הכספי אפילו מסוג 1 לסוג 5 גם ללא ביצוע עבודות כלל.

מדובר כאן בהטבה רצינית מאוד מצד רשם הקבלנים ששווה הרבה מאוד כסף זמן ומאמצים.

אם כן, אנו רואים כי תקנה 7 מאפשרת לקבלנים להעלות את סיווגם הכספי לסיווג גבוה יותר, אף אם לא החלו בביצוע עבודות הנדסה בנאיות, וגם להעלות את הסיווג במספר דרגות, בהסתמך על ניסיון העבר שלהם, ובכך תקנה זו יכולה לחסוך לקבלנים הזכאים לכך זמן רב ומשאבים רבים ולקצר את ההליך של העלאת הסיווג הכספי.

העלאת סיווג לקבלנים

ליצירת קשר איתנו

במידה ויש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים או העלאת סיווג לקבלנים אתם מוזמנים לכתוב לנו או ליצור קשר עם משרדנו במספר טלפון 077-4045-270 ונשמח לעזור לכם.

אתם גם מוזמנים להיכנס לפורום שאנחנו מנהלים ולשאול שאלות ולקבל תשובות מקצועיות או להיכנס לערוץ היוטיוב שלנו ולצפות בסרטונים בנושא רישום קבלנים או העלאת סיווג לקבלנים .

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם