יתרונות להוצאת רישיון קבלן

הוצאת רישיון קבלן
קבלנים רבים חושבים לעשות רישיון קבלן רשום ולהירשם בפנקס הקבלנים. מדוע הם מחליטים לעשות כן? הרי מדובר בהוצאה לא מבוטלת לעורך דין ותשלום של אגרות גבוהות כל שנתיים? מה הסיבה לכך? כשחושבים על זה יש יתרונות רבים להוצאות רישיון קבלן רשום שכל קבלן חייב להכיר כדי לקבל החלטה בהוצאת קבלן רשום.

פירוט היתרונות להוצאת רישיון קבלן

 יתרון ראשון

פנקס הקבלנים פתוח לעיון הציבור ומעניק לכל אחד את האפשרות לבדוק האם הקבלן עומד בדרישות על פי חוק- ברגע שהקבלן נמצא בפנקס הקבלנים כל אחד מהציבור יכול בדוק האם אותו קבלן נמצא שם ולשכור את שירותיו. קבלן שנמצא שם כנראה עומד בתנאים המחמירים של רשם הקבלנים וככל הנראה מדובר בקבלן מקצועי ואמין

יתרון שני

רישיון קבלן מאפשר ביצוע עבודות קבלניות בהיקפים גדולים ובתחומים שהוגדרו כתחומים בהם ניתן לעסוק. לקבלן שיש לו רישיון יכול לבצע עבודות בתחום ההנדסה הבנאיות בחומים גבוהים יותר. כל שנה הוא יכול להעלות את הסיווג שלו עד הוא מגיע למצב שהוא יכול לבצע עבודות בנייה ללא הגבלת גבול כספי. לעומת זאת קבלן שאין לו רישיון מוגבל לבצע עבודות בסכומים נמוכים מאוד.

יתרון שלישי

הרישיון מעניק אמינות לקבלן כלפי לקוחותיו- ברור שקבלן שרשום בפנקס הקבלנים הוא קבלן אמין יותר כי הוא עומד בתנאים שהציב לו רשם הקבלנים ויש עליו פיקוח נוקשה של רשם הקבלנים שלא מאפשר לו לעשות כל מה שהוא רוצה ובמקרי הצורף כשאות קבלן לא מתנהג על פי חוק רשם הקבלנים יכול לתת לו עונשים על פי חוק.

יתרון רביעי

קבלן שלא רשום בפנקס הקבלנים אינו מקבל אישורי העסקה לעובדים זרים- מדובר באחד היתרונות העצומים שיכולים לעזור בשטח לכל קבלן שזקוק לכוח עבודה איכותי ומקצועי לבצע את העבודה. 

יתרון חמישי

עבודה ללא רישיון או שלא על פי הסיווג המתאים מהווה עבירה על החוק וצפויה לענישה מחמירה על ידי הרשויות. זה אולי היתרון הבסיסי והאלמנטרי ביותר- לעבוד על פי חוק. לאף אחד מהקבלנים אין רצון לעבוד בניגוד לחוק ולהיות נרדף על ידי רשות האכיפה. רוב הקבלנים רוצים לעבוד על פי חוק ולעשות את העבודה קבלנים שלהם בשקט וביטחון.

יתרון שישי

עבודה עם רישיון מגדילה לקבלן את המוניטין ומבדלת את הקבלן משאר מתחריו. לצערנו רוב הקבלנים אין להם רישיון ולכן דווקא קבלן שיש לו רישיון קבלן רשום נבדל משאר המתחרים שלו ויכול לשווק את הרישיון שלו לציבור הצרכנים ולקבל יותר עבודות.

יתרון שביעי 

הרישיון מעניק לקבלן את האפשרות לגשת למכרזים עירוניים וממשלתיים- למעשה רישיון קבלן רשום הוא תנאי בסיסי והכרחי לכל קבלן לקבלן לגשת למכרזים ולזכות בעבדות של רשות ציבורים .

יתרון שמיני

היתרי הבניה ניתנים בתנאי שמבצע אותם קבלן רשום, לכן שכירת קבלן ללא רישיון כנדרש מסכנת את היתר ולכן כדאי עד מאוד להשיג את הרישיון קבלן .
יתרונות קבלן רשום
יתרונות לקבלן רשום

לסיכום

ישנם הרבה מאוד יתרונות לכך שקבלן יעשה רישיון קבלן.יתרונות אלו עולים על החסרונות ולמעשה קבלן אשר לא עושה רישיון קבלן גוזר על על העסק שלו שלא יוכל להתפתח ולצמוח כי היתרונות העצומים של הרישיון יכולים לקחת את הקבלן למקומות רווחיים מאוד . במידה ויש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים או העלאת סיווג לקבלנים אתם מוזמנים לפנות למשרדנו או ליצור איתנו קשר בטלפון 077-4564-770 אתן מוזמנים גם להיכנס לדף הפייסבוק שלנו ולהתעדכן או לשאול שאלות בפורום שלנו ולקבל תשובות מקצועיות מעורך דין תומר סופר.

השאירו תגובה

צרו קשר

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם